Dům u lípy - centrum komunikace, setkání a společenství

Archiv akci a fotogalerie > Zveme vás na cestopis "Indonésie - ostrovy mnoha tváří"
  • Přednáší: manželé Kounovi
  • Kdy: ve čtvrtek 4.11.2010 v 18:00
  • Kde: Dům u Lípy

Indonésie je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě, tvoří ji až 17 000 ostrovů (nelze přesně určit jejich přesný počet) a celá se rozkládá v délce 5 200 km. Je to největší souostroví na světě. V Indonésii žije přes 220 milionů obyvatel, a tak je Indonésie čtvrtou nejlidnatější zemí světa.

Obyvatelstvo je tu velmi různorodé, lze zde nalézt jak moderní vyspělou společnost, tak kmeny žijící téměř mimo vliv moderní civilizace. Je zde neuvěřitelná směsice kultur a jazyků. V celé Indonésii se hovoří více než čtyřmi sty jazyky.

Indonéská příroda je velmi rozmanitá, mnoho z oblastí je zcela nedotčených civilizací, ale samozřejmě zde najdete místa civilizací naprosto změněná. Po pobřeží se táhne mnoho bělostných písčitých pláží, které lákají k odpočinku, a ve vnitrozemí jsou husté deštné pralesy, činné sopky a divoká příroda volající po dobrodružství.

Indonéská moře nabízejí nádherný a rozmanitý podmořský svět vyzývající k potápění a šnorchlování. Žije zde mnoho endemických druhů jak fauny, tak flóry, kvůli kterým sem přijíždí turisté z celého světa.

O své zážitky z cesty do Indonésiie se s Vámi podělí manželé Kounovi. Jejich povídání bude samozřejmě doponěno mnohými fotografiemi a video záběry.

Pozvánka na cestopis

 

Publikační systém Storm