Dům u lípy - centrum komunikace, setkání a společenství

Archiv akci a fotogalerie > VYPRÁVĚNÍ NEJEN O SUPER DOVOLENÉ - VÍTEJTE V SANTA CRUZ - BOLIVIE 2009
  • Přednáší: Jakub Šanta - fotograf výpravy
  • Kdy: v pátek 04.12. 2009 v 18:00 hod.

ZVEME VÁS NA poutavé vyprávění s projekcí o týmu mladých i starších dobrovolníků, kteří se účastnili stavebního projektu neziskové organizace Maranatha Volunteers International, která se již od roku 1969 zaměřuje na realizaci staveb těm nejpotřebnějším v chudých krajinách po celém světě. Za posledních 38 roků se do této činnosti zapojilo víc než 60 000 dobrovolníků, kteří stavěli školy, nemocnice, modlitebny, ústavy, rodinné domy a sirotince v 63 krajinách. Poznáte úžasné lidi ve vzdálených krajích, jejich starosti i radosti.

"Šťastně jsme včera ráno po 37 hodinách cestování v 9:00 místního času dorazili do Santa Cruz. Hned jsme pocítili teplo a vlhko. Je to přeci jen rozdíl přijet z minusových teplot do Bolivie, kde je nyní 34°C. Místní nás tu velmi mile přivítali. Čekali nás na letišti s transparentem “Vítejte v Santa Cruz”. Když jsme se seznámili, hned nám dali malé dárečky a odvezli nás do hotelu, kde jsme se ubytovali a trochu si odpočinuli. Hned vedle hotelu je tržiště, na kterém je stále rušno, ale nám to vůbec nevadilo. Unaveni jsme hned usnuli.
Dnes už všichni pracujeme na stavbě sboru spolu s místními členy a kazatelem. Začali jsme stavět obvodové zdi a tak jsme se rozjeli, že jsme zapomněli nechat otvor na dveře.☺Starají se tu o nás perfektně, všichni jsou pozorní a milí, takže se tu cítíme velmi dobře."

Ze zápisků http://bolivia.casd.sk/

 

 

Publikační systém Storm