Dům u lípy - centrum komunikace, setkání a společenství

Klub maminek > Setkání 26.1.2012
  • Kdy: 26.1.2012 (10:00 - 11:30)
  • Kde: Dům u Lípy

Fotogalerie

Dnešní setkání bylo opět prima a zažili jsme hodně legrace - zvláště při prolézání tunelem, jelikož se sice zatím mnoho dětem nechtělo, ale zato je to hodně zajímalo. Měli jsme tam však dvě zkušené "prolézačky" a ty to ostatním dětem ochotně ukazovaly.

Dnešní "plyšová" pohádka byla:

O smutné rybičce

Byla jednou jedna rybička a ta se cítila tak sama a tak smutná. Často pozorovala ostatní zvířátka, jak si na břehu hrají, smějí se a dovádějí.  Bylo jí z toho vždy smutno. Říkala si, že nikdy si s nimi nemůže hrát, protože na suché zemi by nemohla přežít… Když jednou takto opět celá smutná pozorovala zvířátka, jak si hrají s míčem, ejhle – míč se skutálel zajíčkovi přímo do vody. Rybička dostala nápad. Rychle plavala za míčkem a hodila ho opět na břeh ke zvířátkům. Zvířátka měla velkou radost a říkali: „Rybičko, proč by sis s námi nemohla hrát také? Budeme si házet společně – když míč spadne do vody, poplaveš pro něj ty a když zapadne někde po suché zemi, sebereme ho zase my!“ A tak si spolu hráli. A rybička už nikdy nebyla smutná.

 

Jakže děti – když jste jiní a máte jiný a odlišný život, neznamená to, že byste se nemohli bavit s ostatními. Neexistují méněcenní a „ti lepší“, všichni spolu mohou vycházet. Stačí jen chtít a hledat ty správné možnosti.

Samozřejmě jsme si potom řekli pár básniček a zazpívali si s rytmickými nástroji...

 

 

Těšíme se na Vás!

Publikační systém Storm